Poznaliśmy wyniki szóstej edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Po raz kolejny mieszkańcy zadecydowali na co przeznaczyć dwa miliony złotych. To ważne ponieważ dzięki tym środkom realizujemy wiele ciekawych projektów. Dotychczas budżet obywatelski pozwolił zrealizować ponad sto sześćdziesiąt projektów – mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Z dziesięciu projektów ogólnogminnych będą realizowane dwa, które otrzymały największą liczbę głosów. Jest to możliwe dzięki przesunięciu funduszy z projektów lokalnych. Tych, które nie uzyskały wystarczającego poparcia i nie przekroczyły 3% progu w głosowaniu.

Pierwsze miejsce zajął projekt „Wykonanie elewacji dla budowy Domu Ojca Pio – moduł Dziennej opieki nad osobami starszymi i Przychodni” zdobywając 2023 głosy, drugie „Fontanna solankowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych Gminy Pszczyna” zdobywając 667 głosów.

Projekty lokalne które będą realizowane w naszej miejscowości to:

  • Zakup ubrań koszarowych dla strażaków OSP Wisła Wielka celem zwiększenia i polepszenia gotowości operacyjno-bojowej jednostki,
  • Zakup traktora do koszenia trawy dla Stanicy Harcerzy Wodnych w Wiśle Wielkiej,
  • Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych w sołectwie Wisła Wielka z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego.

Gratulujemy pomysłodawcom projektów i czekamy na efekty. Szczegóły na budzet.pszczyna.pl/wyniki.