W ostatnim czasie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Pszczynie ukazał się interesujący wpis pod nazwą: Ogłoszenie przetargu nieograniczonego pn. „Wykonanie projektu budowlanego przebudowy wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku wielofunkcyjnego przy ul. Cieszyńskiej 23 w Wiśle Wielkiej”.

Niemalże dokładnie rok temu informowano, że na adaptację budynku przy Cieszyńskiej 23 i przystosowanie go jako żłobka i przedszkola potrzeba nawet 3,5 miliona złotych. Miałby tam powstać oddział integracyjny, gabinety pedagoga, psychologa, logopedy, rehabilitanta, a na terenie zielonym plac zabaw. Opublikowany przetarg może oznaczać, że pomysł ten nie został skreślony. Jednakże dokładne plany gminy wobec tego budynku poznamy dopiero za jakiś czas, gdy będzie gotowy projekt przebudowy.

Warto nadmienić w tym miejscu, że w przeciągu kilku nadchodzących lat w gminie Pszczyna (w tym w naszej miejscowości) planuje się budowę wielu ścieżek rowerowych i rozwój zintegrowanego transportu publicznego. W pobliżu budynku przy Cieszyńskiej 23 ma powstać małe centrum przesiadkowe, gdzie będą parkingi Bike&Ride (dla rowerów), Park&Ride (dla samochodów), a także mobilna wypożyczalnia rowerów. Ścieżka rowerowa ma przebiegać z Pszczyny przez Łąkę do Wisły Wielkiej wzdłuż drogi wojewódzkiej 939, aż do skrzyżowania z ulicą Brzozową. Aktualnie trwają już procedury przetargowe, więc szczegóły poznamy niebawem.