5 czerwca rozpoczął się nabór wniosków do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Tradycyjnie już mamy do zagospodarowania 2 000 000 zł. Swoją propozycję może złożyć KAŻDY mieszkaniec gminy Pszczyna, który w dniu zgłoszenia ukończył 15 lat.

Dla naszej wsi przypada niecałe 80 tys. zł. Aby zgłosić swój pomysł wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.obywatelski.pszczyna.pl, lub przyjść osobiście do urzędu, gdzie pracownicy udostępnią dokumenty i udzielą stosownej pomocy. Należy pamiętać, że jeśli oszacowane koszty realizacji projektu przekraczają kwotę 33 tys. 750 zł. to do projektu należy dołączyć dwie oferty handlowe. Nie jest to jednak skomplikowane – po prostu do dokumentacji wystarczy dołączyć wydruk ogólnodostępnej oferty. Pod każdym zgłoszonym projektem należy złożyć też listę z podpisami 15 osób popierających dane zadanie.

Projekty można składać do 19 czerwca. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości można skontaktować się z Wydziałem Inwestycji Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Po naborze, w dniach od 26 czerwca do 18 sierpnia pracownicy Urzędu Miejskiego, w stałym kontakcie z autorami projektów będą prowadzili ich analizy. Dopiero po tych pracach poznamy listę projektów dopuszczonych do głosowania, spełniających warunki formalne i merytoryczne. Lista ta ukaże się najpóźniej 25 sierpnia.

Głosowanie potrwa od 15 września do 1 października. Później do 13 października komisja skrutacyjna zliczy i zarejestruje głosy oddane za pośrednictwem tradycyjnych kart do głosowania. Ostateczne wyniki Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 poznamy do końca października.

Wszelkie regulaminy, uchwały, wnioski i szczegóły dostępne są na stronie www.obywatelski.pszczyna.pl.