Od 10 do 28 września trwać będzie głosowanie nad projektami złożonymi w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy złożyli 11 wniosków ogólnogminnych oraz 43 lokalne.

Jak co roku głosowanie do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego przebiega za pośrednictwem panelu do głosowania na stronie internetowej budzet.pszczyna.pl oraz, dla wszystkich nie korzystających z Internetu, na tradycyjnych kartach do głosowania.

Gorąco zachęcam do głosowania nad złożonymi projektami. Budżet partycypacyjny polega na tym, że mieszkańcy decydują na co przeznaczyć środki. W ostatnich latach zrealizowano projekty o wartości przekraczającej 8,5 mln zł – informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Aby oddać głos właśnie w ten sposób proponujemy skorzystać z jednego z 25, specjalnie do tego przygotowanych punktów (na osiedlach, w sołectwach oraz, dodatkowo w Urzędzie Miejskim w Pszczynie).

W Wiśle Wielkiej głosować można w dwóch punktach:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Hodowców 38 – 27.09; 28.09; w godzinach 7:30-9:00,
  • Biuro Sołtysa, ul. Cieszyńska 23 – 27.09; 28.09; w godzinach 16:00-18:00.

Wybierać może każdy mieszkaniec gminy Pszczyna, który ukończył 15 lat. Można oddać jeden głos na projekt ogólnogminny i jeden głos na projekt lokalny. Poniżej znajduje się lista projektów lokalnych zgłoszonych w naszej miejscowości:

1. Zakup ubrań koszarowych dla strażaków OSP Wisła Wielka celem zwiększenia i polepszenia gotowości operacyjno-bojowej jednostki.
37. Zakup traktora do koszenia trawy dla Stanicy Harcerzy Wodnych w Wiśle Wielkiej.
38. Wyposażenie Ludowego Klubu Sportowego Wisła Wielka w sprzęt sportowy dla dzieci i młodzieży.
42. Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych w sołectwie Wisła Wielka z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego.
43. Zakup sprzętu gospodarstwa domowego dla Koła Gospodyń Wiejskich Wisła Wielka.

Projekty ogólnogminne i szczegóły można znaleźć na stronie budzet.pszczyna.pl