Nasza mieszkanka, pani Gertruda Jeziorowska w poniedziałek 16 października obchodzi swoje setne urodziny. W niedzielę w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji jubilatki. Życzenia złożyli jej członkowie rady sołeckiej, sołtys Piotr Rabaszowski oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który przekazał także list gratulacyjny od Premier Beaty Szydło.

Z okazji tak pięknego jubileuszu panią Gertrudę odwiedził także wicestarosta Krystian Szostak, który życzył kolejnych lat w zdrowiu, nieustającego optymizmu oraz doznawanej zewsząd ludzkiej życzliwości. Wraz z wicestarostą jubilatce złożyły wizytę Stanisława Pistelok oraz Irena Sarbiewska z pszczyńskiego koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, którego pani Gertruda jest podopieczną.

Pani Gertrudzie dopisuje zdrowie i pogoda ducha. Wciąż mieszka w swoim rodzinnym domu, a w codziennych czynnościach pomaga jej siostrzenica z rodziną.

W Urzędzie Miejskim w Pszczynie zarejestrowane są cztery panie, które urodziły się w 1917 roku. Pani Gertrudzie życzymy dużo zdrowia, pomyślności, błogosławieństwa Bożego, pogody ducha i wielu sił na następne lata życia.

 

~ fot. Mateusz Jaworski, Powiat Pszczyński