W miniony weekend na Zbiorniku Goczałkowickim odbyło się ważne wydarzenie dla wszystkich żeglarzy z naszego regionu – otwarcie sezonu. Z tej okazji przy ośrodku Jachtklubu PTTK w Wiśle Wielkiej odbyły się regaty w klasie Omega oraz w klasie katamaran.

12 i 13 maja w Wiśle Wielkiej odbyły się regaty inaugurujące sezon żeglarski. 21 załóg spotkało się przy ośrodku Jachtklubu PTTK, by powalczyć o miano najlepszego. Siedem zespołów zmierzyło się w klasie Omega walcząc o Puchar Starosty Pszczyńskiego, natomiast 12 ekip walczyło w regatach w klasie katamaran, które odbyły się w ramach Pucharu Polski Południowej Katamaranów 2018.

Pomimo trudnych warunków żeglarze ostro walczyli o tytuły najlepszych. Ostatecznie, wygrywając wszystkie wyścigi, w klasie Omega pierwsze miejsce zdobyli Jan Gocki, Michał Gocki oraz Mariola Bilińska. Zaraz za nimi na podium znaleźli się Grzegorz Kałuski, Krzysztof Skoneczny i Piotr Michalski, a jako trzeci Janusz Gnyp, Krzysztof Wątroba i Bogusław Mokwa. 

W klasie katamaran zwyciężył zespół Krzysztofa Bossaka i Piotra Sicińskiego. Jako drudzy uplasowali się Kuba Bączek, Anna Bączek i Robert Adamczyk, a trzecie miejsce zajęli Kamil Pardel i Jan Pardel. 

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom regat gratulował starosta pszczyński, Paweł Sadza:

Ta impreza odbywa się przede wszystkim dzięki waszej pasji i wytrwałości. Serdecznie gratuluję nie tylko tym, którzy zwyciężyli, ale przede wszystkim tym, którzy nie poddawali się i postanowili zmierzyć się ze swoimi słabościami – mówił starosta. 

W ramach otwarcia sezonu odbył się także chrzest żeglarski, podczas którego nowi neofici zostali przyjęci w poczet żeglarzy.

Organizatorami wydarzenia były: Jachtklub PTTK w Pszczynie, powiat pszczyński, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz firma JAS FBG.

Galeria zdjęć TUTAJ 

~ Powiat pszczyński